Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej

title border

Tenisowe Centrum Wiedzy

Rozpoczynam przygodę z tenisem

Rozpoczynając swoją przygodę z tenisem ziemnym warto zadać sobie pytanie jak bardzo chcę się zaangażować w jego uprawianie. Od tego powinniśmy uzależniać zaspokajanie pierwszych potrzeb sprzętowych. Nie musimy od razu stawiać na najwyższą półkę cenową.

Jak grać w tenisa? 6 wskazówek

Jak grać w tenisa, by był to owocny, efektywny oraz bezpieczny sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu? Przedstawiamy kilka użytecznych wskazówek dla osób na różnym poziomie zaawansowania tej gry.

Zasady gry w tenisa ziemnego. Poradnik dla początkujących

Jakie są podstawowe zasady gry w tenisa ziemnego? Przedstawiamy zebrane w jednym miejscu najważniejsze założenia tej dyscypliny. Nasz poradnik dedykujemy osobom, które dopiero rozpoczęły swoją przygodę z trenowaniem lub oglądaniem meczów tenisa ziemnego.

Jakie piłki do tenisa wybrać?

Zarówno sprzęt, jak i strój odgrywają ogromną rolę podczas treningów i meczy. Odpowiednio dobrana rakieta, piłka i buty przystosowane do danej nawierzchni wpływają bardzo pozytywnie na styl graczy, poprawiają ich umiejętności, pozwalają lepiej kontrolować lot piłki czy uderzenia, a ponadto minimalizują ryzyko wystąpienia kontuzji i po prostu zapewniają lepszą zabawę. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszą piłkę do tenisa.

Jak wybrać najlepsze buty do tenisa?

Obuwie do tenisa, podobnie jak sprzęt do gry, powinniśmy wybierać bardzo uważanie i biorąc pod uwagę pewne aspekty, w tym wypadku ? rodzaje podeszw oraz dopasowanie butów do stóp. Tenis jest bardzo wymagającą dyscypliną sportu i może powodować liczne kontuzje, dlatego też należy odpowiednio zadbać o wygodę i ochronę stóp.

Jaką rakietę do tenisa wybrać?

Rakieta tenisowa to najważniejsze narzędzie każdego gracza, jego broń na korcie. Przy wyborze kierujemy się kilkoma kryteriami, przede wszystkim naszym wiekiem i poziomem doświadczenia. Zwracamy uwagę na specyfikację, a szczególnie na wagę, wielkość główki oraz balans. Bardziej zaawansowani gracze sprawdzają sztywność oraz siłę naciągu, którą oczywiście można modyfikować przy kolejnej wymianie.

Rozmiar rączki rakiety tenisowej - jak zmierzyć?

Rozmiar rączki rakiety(z ang. Grip) określany jest jako obwód rękojeści. Producenci rakiet używają dwóch systemów oznaczeń, Amerykańskiego wyrażanego w calach oraz Europejskiego wyrażanego w cyfrach od 0 do 5. Aby poprawnie dobrać rozmiar Gripu rakiety do rozmiaru dłoni można wykonać prosty pomiar.

Odzież tenisowa - komfort i estetyka

Tenisa uprawiamy praktycznie cały rok. Latem, przy wysokich temperaturach potrzebujemy odpowiedniego odprowadzania wilgoci, zimą utrzymania właściwej ciepłoty ciała. Niezwykle ważne, aby ubrać się stosownie do warunków jakie panują na korcie. Liderzy w produkcji odzieży sportowej oferują szeroką gamę strojów, które pomogą nam maksymalizować komfort w czasie gry w tenisa ziemnego.

Najważniejszy sprzęt sportowy początkującego tenisisty

Tenis to sport, który wymaga już na wstępnie zaopatrzenia się w odpowiedni sprzęt do gry. Należy zauważyć, że właściwie dobrana rakieta czy buty mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na rozwój umiejętności gracza. Właśnie z tego powodu warto zadbać o odpowiedni wybór. Podpowiadamy w jaki sprzęt sportowy powinien zaopatrzyć się każdy początkujący tenisista.

Rakiety tenisowe dla dzieci - jak wybrać odpowiedni model?

Tenis to wprost doskonały sport nie tylko dla dorosłych, ale także i dla dzieci, nawet tych najmłodszych. Pierwsze treningi i rozgrywki zapewniają właściwy rozwój fizyczny na najwyższym poziomie, ale i dobrą zabawę oraz kontakt z rówieśnikami. Gra w tenisa to świetnie spędzony czas wolny, podczas którego dziecko zdobywa nowe umiejętności, poznaje przyjaciół i łapie sportowego bakcyla na całe życie.

Zalety gry w tenisa ziemnego

Tenis ziemny to obecnie jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce. Coraz więcej osób śledzi turniejowe rozgrywki, gra rekreacyjnie i zapisuje swoje dzieci na zajęcia dodatkowe. Tenis jest bardzo wszechstronnym sportem - można go trenować w hali lub na zewnątrz, z partnerem lub samemu. Regularne treningi mają niezwykły wpływ na ciało i umysł człowieka. Podpowiadamy, dlaczego warto zacząć regularnie grać w tenisa ziemnego.

Na co zwrócić uwagę kupując rakietę tenisową?

Podczas zakupu rakiety tenisowej należy brać pod uwagę wiele parametrów, które wpływają na właściwości sprzętu. Właściwości zaś oddziałują na styl naszej gry i jej jakość. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę kupując rakietę.

Pozdrawiamy,
Zespół DoTenisa.pl