Mój koszyk

0

Łączna wartość

0.00zł

Zalety gry w tenisa ziemnego

19.11.2021 DoTenisa.pl Centrum wiedzy

Tenis ziemny to obecnie jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce. Coraz więcej osób śledzi turniejowe rozgrywki, gra rekreacyjnie i zapisuje swoje dzieci na zajęcia dodatkowe. Tenis jest bardzo wszechstronnym sportem - można go trenować w hali lub na zewnątrz, z partnerem lub samemu. Regularne treningi mają niezwykły wpływ na ciało i umysł człowieka. Podpowiadamy, dlaczego warto zacząć regularnie grać w tenisa ziemnego.

Tenis a zdrowie

Regularna aktywność fizyczna niesie ze sobą wiele zdrowotnych korzyści - jak w końcu powszechnie wiadomo sport to zdrowie. Gra w tenisa ziemnego wpływa pozytywnie na działanie układu odpornościowego, układu krążenia oraz pracę płuc. Uprawianie sportu takiego jak tenis obniża również ryzyko wystąpienia pewnych chorób, między innymi cukrzycy, osteoporozy i różnych schorzeń serca. Ponadto tenis ziemny to sport bezkontaktowy, brak kontaktu fizycznego z przeciwnikiem czy innymi zawodnikami sprawia, że podczas treningów i rozgrywek rzadko występują urazy. Należy zauważyć, że dobrze dobrana rakieta tenisowa, piłki i buty do tenisa obniżają ryzyko kontuzji niemal do zera.

Sposób na stres

Tenis ziemny obniża również poziom stresu. Uprawianie sportu wpływa na odczuwane emocje. Aktywność fizyczna pozwala się uspokoić i wyciszyć dzięki wysiłkowi oraz rywalizacji. Warto zauważyć, że regularne treningi oraz rozgrywki kształtują charakter, sprawiają, że gracz nabiera pokory, ale też uodparniają na stres, który wystąpi w przyszłości. Z czasem zawodnik coraz lepiej radzi sobie z codziennymi wyzwaniami i nawet najbardziej stresującymi sytuacjami. Ponadto tenis wiąże się z dyscypliną, która pozwala odciąć choć na chwilę myśli od nawet wyjątkowo przytłaczających problemów - dzieje się tak, gdyż sport ten wymaga pełnego skupienia i zaangażowania zarówno ciała, jak i umysłu.

Doskonały nastrój

Sport poprawia także nastrój. Wysiłek fizyczny sprawia, że wyrzucamy z siebie negatywne emocje, które wzbierają w nas przez cały dzień lub nawet przez dłuższy czas. Tenis wyzwala hormony, które wpływają na poprawę humoru i pozytywne nastawienie. Warto zauważyć, że złe samopoczucie może negatywnie wpływać na stan zdrowia człowieka. Gra w tenisa ziemnego to także wysiłek, który polecany jest osobom nadpobudliwym, które nie potrafią same poradzić sobie z nadmiarem energii. Aktywność fizyczna pozwala im ćwiczyć skupienie i się wyciszyć.

Szczupła sylwetka

Gra w tenisa ziemnego wymaga sporego wysiłku - z tego powodu umożliwia spalenie tkanki tłuszczowej, pozbycie się nadmiaru kilogramów i uzyskanie zgrabnej i szczupłej sylwetki. Regularna aktywność fizyczna wzmacnia również mięśnie i poprawia naszą koordynację ruchową, zwinność oraz ogólną kondycję, gdyż podczas ćwiczeń angażuje do pracy wszystkie mięśnie. W celu osiągnięcia najlepszych efektów warto zainwestować w wysokiej jakości buty do tenisa, tylko dzięki takiemu obuwiu można uzyskać najbardziej zadowalające rezultaty.

Tenis a sprawność umysłu

Regularne uprawianie sportu takiego jak tenis ziemny wpływa pozytywnie na sprawność fizyczną i samopoczucie, ale również i rozwój umysłowy. Tenis to gra, która wymaga pewnej siły i szybkości, ale również i refleksu, taktycznego myślenia oraz umiejętności obserwacji i wyciągania szybkich wniosków. Aby osiągnąć sukces w tenisie należy być skupionym i nauczyć się przewidywać ruchy przeciwnika. Ponadto według statystyk zawodnicy, którzy regularnie uprawiają tenis, rzadziej chorują na depresję i nie mają problemów z lękami czy dezorientacją oraz niską samooceną.

Podsumowanie

Gra w tenisa ziemnego niesie ze sobą wiele korzyści - pozwala uzyskać i utrzymać szczupłą i zgrabną sylwetkę, poprawia nastrój, uodparnia na stres, zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób, a także stanowi znakomite ćwiczenie dla mózgu. Jednak przed rozpoczęciem regularnych treningów należy najpierw zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt do gry i strój. Tylko odpowiednia rakieta, piłki i buty do tenisa umożliwią nam uzyskanie najlepszych rezultatów, a przy tym skutecznie ochronią nas przed urazami i kontuzjami.

Pozostałe wpisy