Mój koszyk

0

Łączna wartość

0.00zł

Rakiety tenisowe dla dzieci - jak wybrać odpowiedni model?

22.10.2021 DoTenisa.pl Centrum wiedzy

Tenis do sport nie tylko dla dorosłych, ale również dzieci, nawet tych najmłodszych. Treningi, zabawa i rozgrywki zapewniają odpowiednie wsparcie w rozwoju fizycznym. Gra w tenisa to również doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu. Stawiając swoje pierwsze kroki na korcie dzieci mają szansę na zdobycie nowych umiejętności, pracę nad koordynacją, ale także okazja do poznania nowych przyjaciół i zdobycie pasji, która może im towarzyszyć całe życie.

Sprzęt sportowy dla dzieci

W naszym sklepie oferujemy szerokie spektrum sprzętu przeznaczonego dla dzieci, od butów przez stroje po rakiety i akcesoria. Tenis jest sportem trudnym technicznie, należy zatem zapewnić jak najlepsze warunki do rozwoju najmłodszych. Pozwólmy dziecku zakochać się w tym wspaniałym sporcie, niech czas spędzony na korcie będzie przyjemnością. Podpowiadamy czym kierować się przy wyborze rakiety dla młodego adepta tenisa ziemnego.

Wybór rakiety juniorskiej

Jak wybrać najlepszą rakietę dla dziecka? Tak w tenisie, jak i w każdym innym sporcie, wybór sprzętu jest kluczowy dla końcowego sukcesu. Początek kariery młodego tenisisty to moment w którym należy położyć szczególny nacisk na komfort i łatwość użytkowania. Zapewni to wyłącznie odpowiednio dobrana rakieta, zwracamy uwagę na długość, zależną od wzrostu i wieku dziecka, jak i wielkość rączki, która zależy od dłoni dziecka. Nieumiejętnie dopasowana rakieta może odbierać przyjemność z gry, poprzez utrudnianie odbić oraz przemęczanie młodego zawodnika. Zakup pierwszej rakiety warto skonsultować ze sprzedawcą ze sklepu dotenisa.pl i/lub z trenerem prowadzącym zajęcia z dzieckiem.

Pierwsza rakieta do gry w tenisa

Na początku zwykle wybiera się rakiety, które są wykonane z kompozytu grafitowego. Modele tego rodzaju są tańsze, dlatego warto zaopatrzyć się w taką rakietę, gdy dziecko dopiero zaczyna treningi i nie jesteśmy do końca przekonani, czy będzie chciało kontynuować grę po jakimś czasie. Natomiast gdy młody zawodnik będzie grać już regularnie i będzie uwielbiać odwiedzać korty - wtedy należy już pomyśleć o bardziej profesjonalnej rakiecie z grafitu.

Rakiety juniorskie

Rakiety tenisowe dla dzieci w naszej ofercie

W dotenisa.pl można znaleźć zróżnicowaną ofertę rakiet tenisowych dla dzieci. Posiadamy profesjonalny sprzęt takich firm jak Babolat, Head, Karakal, Dunlop, Yonex czy Wilson. Dzięki używaniu sprzętu najwyższej klasy możemy być pewni, że dziecko będzie pewnie pokonywało kolejne trudności na korcie i rozwijało się we właściwym tempie. Rakiety tenisowe dla najmłodszych są odpowiednio lżejsze i mniejsze od tych przeznaczonych dla dorosłych graczy. Posiadają również większą główkę, która umożliwia łatwiejsze odbicie piłek. Także rączka jest odpowiednio dopasowana do dziecięcych dłoni, co pozwala na swobodną grę, a młody gracz nie męczy się zbyt szybko podczas treningów i rozgrywek. Rakiety tenisowe dla dzieci ze względu na mniejsze główki posiadają inny układ strun, co również ułatwia najmłodszym grę.

Jak dobrać odpowiednią rakietę dla dziecka?

Podczas doboru rakiety tenisowej dla dziecka należy wziąć pod uwagę trzy istotne czynniki, do których należą: wiek, wzrost oraz umiejętności młodego gracza. Rakieta nie może być zbyt duża, gdyż może powodować kontuzje i nadwyrężać mięśnie oraz stawy. Ze względu na wzrost zaleca się wybór:

  • poniżej 89 cm wzrostu - rakieta 17 cali;
  • 89-100 cm wzrostu - 19 cali;
  • 101-112 cm wzrostu - 21 cali;
  • 112-125 cm wzrostu - 23 cale;
  • 126-140 cm wzrostu - 25 cali;
  • 141-165 cm wzrostu - 26 cali.

Już nawet 2-3 letnie dzieci mogą rozpocząć grę w tenisa. Dla takiego malucha należy dobrać rakietę mającą 17 cali. Natomiast dzieci powyżej 165 cm wzrostu powinny już wybierać rakiety dla dorosłych.

Pozostałe wpisy