Mój koszyk

0

Łączna wartość

0.00zł

Jakie piłki do tenisa wybrać?

10.06.2021 DoTenisa.pl Centrum wiedzy

Zarówno sprzęt, jak i strój odgrywają ogromną rolę podczas treningów i meczy. Odpowiednio dobrana rakieta, piłka i buty przystosowane do danej nawierzchni wpływają bardzo pozytywnie na styl graczy, poprawiają ich umiejętności, pozwalają lepiej kontrolować lot piłki czy uderzenia, a ponadto minimalizują ryzyko wystąpienia kontuzji i po prostu zapewniają lepszą zabawę. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszą piłkę do tenisa.

Piłki tenisowe - jakie wybrać?

Piłki tenisowe powinno się wybierać biorąc pod uwagę kilka istotnych aspektów. Należą do nich: umiejętności graczy, ich wiek, styl gry czy nawierzchnia, na której zamierzają odbyć mecz lub trening. Nie bez znaczenia jest również producent sprzętu sportowego. Do najpopularniejszych marek piłek tenisowych należą: Dunlop, Head, Karakal, Tecnifibre, Tretorn, Wilson czy Yonex. W asortymencie DoTenisa.pl można znaleźć wyłącznie starannie wybranie piłki najwyższej jakości.

Najlepsze piłki tenisowe

Biorąc pod uwagę umiejętności sportowca wyróżniamy trzy rodzaje piłek tenisowych - piłki rekreacyjne, mistrzowskie oraz profesjonalne.

  • piłki rekreacyjne - to doskonały wybór dla amatorów, którzy od czasu do czasu lubią zagrać mecz towarzyski;
  • piłki mistrzowskie - bardzo wytrzymałe piłki, które sprawdzą się podczas gry na "wyższym poziomie", jednak jeszcze nie zawodowym;
  • piłki profesjonalne - najbardziej wytrzymałe i przeznaczone do treningów i meczy profesjonalistów i zawodowców. Można nimi grać zarówno w halach, jak i na kortach betonowych.

Piłki tenisowe dla dzieci

Dzieci do około 10 roku życia powinny używać specjalnych piłek tenisowych, które są doskonale przystosowane do ich motoryki i dzięki którym w bezpieczny sposób będą rozwijać swoje umiejętności. Wśród takich piłek wyróżniamy:

  • stage one (piłki zielone) - dla dzieci w wieku 9-10 lat, takie piłki są o 25% wolniejsze od tradycyjnych;
  • stage two (piłki pomarańczowe) - dla dzieci w wieku 8-9 lat. Piłki pomarańczowe są wolniejsze o 50% od piłek regularnych;
  • stage three (piłki czerwone) - dla dzieci w wieku 5-7 lat, wolniejsze o 75% od normalnych piłek;
  • piłki gąbczaste - dla dzieci do 5 roku życia.

Piłki tenisowe - waga

Nie bez znaczenia jest również waga piłki tenisowej. Piłka tenisowa bezciśnieniowa jest ciężka i twarda, dlatego powinna być wybierana przez początkujących dorosłych graczy oraz amatorów, którzy na korcie pojawiają się tylko od czasu do czasu. Taka piłka nie traci ciśnienia i przez długi okres czasu zapewnia odpowiednią jakość gry. Zaś piłki ciśnieniowe - lekkie i miękkie - są przeznaczone dla profesjonalistów oraz zawodowców. Powinni je używać wyłącznie regularni tenisiści, gdyż po wyjęciu takiej piłki z opakowania będzie ona powoli tracić ciśnienie oraz zmieniać swoje właściwości. Zmiana ciśnienia w piłce tenisowej sprawia, że zmniejsza się komfort gry, gracze mają mniejszy wpływ na tor lotu itd. Taką piłkę powinno się wymienić po zagraniu 8 setów.

Piłki tenisowe cena

Oferujemy zakup piłek na sztuki lub w tubach. Pojedyncze egzemplarze marki Karakal można zakupić już od 7 zł. Natomiast tuby z 3 bądź 4 piłkami kosztują od 24 do 59 zł. Dobrym pomysłem dla regularnych graczy lub miejsc oferujących naukę gry jest kupno zestawów składających się z 72 piłek, w cenie od 429 do 699 zł, dzięki czemu można sporo zaoszczędzić na piłkach najlepszych producentów.

Pozostałe wpisy