Mój koszyk

0

Łączna wartość

0.00zł

Jak dobrać rakietę tenisową?

10.11.2022 DoTenisa.pl Centrum wiedzy

Jak dobrać rakietę tenisową i co wziąć pod uwagę podczas wyboru tego sprzętu sportowego? Kiedy kupić model z fabrycznym naciągiem? Na jaką markę się zdecydować?

Jak zacząć trenować tenis?

Trenowanie tenisa można zacząć w dowolnym momencie życia. Zaszczepienie w dziecku tej pasji wzmocni jego charakter, nauczy dyscypliny i pokory. Dorosłe osoby także mogą rozpocząć lekcje - ważne, by robić to pod okiem specjalisty. Doradzi on na początkowych etapach wdrażania się w meandry tej dyscypliny, pokaże techniki gry, zademonstruje, jak prawidłowo chwycić rakietę tenisową i inne cenne umiejętności. Nauka pod okiem trenera to bezpieczeństwo i gwarancja, że uczeń od pierwszych minut na korcie prawidłowo wykonuje wszystkie polecenia i ruchy, a przy tym nadmiernie nie przeciąża swoich stawów, ścięgien i mięśni. Uczenie się od początku prawidłowej postawy, ruchów, technik oraz uderzeń piłki sprawi, że z każdą kolejną lekcją będą one na coraz wyższym poziomie. Osoby, które nie lubią samotnych wyjść na siłownię i aktywności bezkontaktowych, mogą chodzić na zajęcia ze swoim znajomym lub członkiem rodziny. By treningi tenisa były bezpieczne i komfortowe, warto zainwestować w odpowiedni sprzęt - obok rakiety, niezwykle ważne są także buty do tenisa.

Jak dobrać rakietę tenisową? Najważniejsze informacje

O tym, jak dobrać rakietę tenisową, pisaliśmy już w naszym Centrum wiedzy. Znajdujący się tam poradnikowy tekst warto rozwinąć o inne, ważne informacje.

  • Wiek - w naszym asortymencie znajdują się rakiety tenisowe juniorskie oraz seniorskie. Poszczególne propozycje różnią się od siebie długością. Krótsze modele przeznaczone są dla dzieci do około 13. roku życia, po przekroczeniu tej granicy zalecamy sięgnąć po rakietę pełnowymiarową. W specyfikacji modeli juniorskich można znaleźć informację o tym, do jakiego wzrostu dana rakieta będzie odpowiednia (np. do 105 cm i dla wieku do 3 lat).
  • Płeć gracza - kobieta, która planuje rozpocząć treningi tenisa, powinna sięgnąć po rakietę lekką, którą łatwo utrzymać w ręce. Jej waga nie powinna przekraczać 270 gramów. Z kolei w przypadku mężczyzn, który rozpoczynają swoją przygodę z tą dyscypliną, powinni oni sięgnąć po rakietę tenisową o wadze w przedziale 270-285 gramów.
  • Poziom gry - rakiety tenisowe z naszej oferty można także podzielić według poziomu, jaki reprezentuje na korcie gracz. Proponujemy produkty - każdy jest dokładnie opisany - dla początkujących, średnio-zaawansowanych lub profesjonalne modele dedykowane graczom zaawansowanym i turniejowym.
  • Gotowość do gry - osobom początkującym polecamy sięgnięcie po rakietę tenisową z fabrycznym naciągiem. Z kolei zawodnikom średnio- lub zaawansowanym zalecamy kupienie modelu bez naciągu. Dlaczego? Naciąg i jego siła powinny być ustawione według indywidualnych preferencji każdego gracza. Zdarzyć się może, że fabryczny naciąg zamiast pomóc na korcie, spowolni zawodnika i zmniejszy komfort jego gry.

Jaka rakieta do tenisa? Przegląd marek z naszej oferty

Jaka rakieta do tenisa jest najlepsza? Wszystko zależy od potrzeb gracza. Oferujemy starannie wyselekcjonowaną ofertę sprzętu sportowego i akcesoriów tenisowych od wiodących marek. Rakiety tenisowe, które proponujemy, to propozycje m.in. od Head, Wilson, Babolat, Tecnifibre i Yonex. W razie wątpliwości, którą z nich wybrać, można skontaktować się telefonicznie z naszym doradcą klienta pod numerem telefonu 795 981 400 lub drogą mailową zapytajeksperta@dotenisa.pl W ofercie modeli juniorskich znajdują się propozycje Babolat, Dunlop, Head, Karakal, Wilson i Yonex. Model dopasowuje się do wzrostu i wieku dziecka - oferujemy coś zarówno dla kilkulatków, jak i nastolatków.

Rakiety do tenisa

Pozostałe wpisy