Mój koszyk

0

Łączna wartość

0.00zł

Tenis ziemny - ile można spalić kalorii?

20.05.2022 DoTenisa.pl Centrum wiedzy

Co to jest kondycja fizyczna?

Z naukowego punktu widzenia kondycja fizyczna to obecny stan fizjologiczny organizmu, który podlega różnym zmianom pod wpływem różnorodnych czynników zewnętrznych. Wpływają na nią odżywianie, wytrenowanie organizmu oraz zabiegi pielęgnacyjne. Należy jednak zauważyć, że największą wagę ma dieta. A zatem dlaczego sport to zdrowie? Pozwala utrzymać odpowiednią kondycję fizyczną i jednocześnie jest "dodatkiem" do zdrowego stylu życia, pozwala również chudnąć przyspieszając metabolizm. W połączeniu z właściwym odżywianiem, dbanie o kondycję fizyczną, na przykład poprzez grę w tenisa ziemnego, pozwala nam wpłynąć pozytywnie na budowę naszego ciała.

Czy każdy może grać w tenisa?

Tenis jest sportem uniwersalnym, można go uprawiać w praktycznie każdym wieku, o ile zdrowie pozwala na aktywność fizyczną. Choć na początku wydaje się dość trudny to w miarę nabierania kolejnych umiejętności staje się prostszy i znacznie przystępniejszy. Trenujące regularnie dzieci rozwijają się zwiększają swoją siłę, wytrzymałość, a także zwinność i gibkość. Dorośli mogą dzięki tej dyscyplinie zachować sprawność, spowolnić proces starzenia się organizmu, ale i zarzucić wagę w przypadku posiadania nadprogramowych kilogramów. Na grze w tenisa skorzysta każdy, należy jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu i zaangażowaniu, adekwatnym do naszych umiejętności.

Gra w tenisa z zdrowie

Tenis jest znakomity w profilaktyce cukrzycy, chorób serca, osteoporozy oraz otyłości. Gra w tenisa ziemnego wpływa również pozytywnie na działanie układu krążenia, ponadto obniża poziom cholesterolu we krwi, zwiększa wydolność oddechową, a także wzmacnia kości i mięśnie - nóg, brzucha, pleców i klatki piersiowej. Tenis poprawia także nastrój, odpręża i przyspiesza metabolizm, co powoduje chudnięcie. Jak każdy dynamiczny sport poprawia kondycję fizyczną. Pamiętajmy, że jest to sport techniczny, rozwija również naszą psychikę oraz intelekt.

Tenis a odchudzanie

Gra w tenisa to aktywność, która wymaga zaangażowania wszystkich grup mięśniowych. W tenisie gra się nie tylko ręką, używa się całego ciała. Statystycznie podczas jednej gry przebiega się nawet 4 km, choć wszystko zależy od jej intensywności. Najbardziej zaangażowani zawodnicy biegają więcej na korcie. Dlaczego tak się dzieje? Tenis ziemny i jego trening nie zawsze są takie same - na początku nauki instruktor gry specjalnie zagrywa piłki prosto na zawodnika, aby tym samym ułatwić mu trafienie w piłkę, w kolejnym etapie gracz uczy się poruszać na korcie i biegać. W miarę rozwoju umiejętności do gry angażujemy kolejne partie mięśni, dochodząc do właściwej gry, w której pracuje całe ciało. Spalając przy tym setki kalorii na godzinę.

Tenis ziemny, ile kalorii spala się podczas gry?

Podczas gry w tenisa ziemnego potrafimy zostawić na korcie litry potu, ale ile kalorii zwykle się spala? Jeśli chodzi o tenis a odchudzanie - podczas standardowego treningu trwającego godzinę można spalić do 600 kalorii. Wiele czynników ma jednak wpływ na ich ostateczną ilość, głównie zaangażowanie w grę. Im gra bardziej dynamiczna, a my staramy się dobiec do każdej piłki zagrywanej do przeciwnika tym szybciej osiągniemy zamierzony cel.

Pozostałe wpisy