Mój koszyk

0

Łączna wartość

0.00zł

Ranking rakiet do tenisa ziemnego, czyli z czym warto pojawić się na korcie

18.10.2023 DoTenisa.pl Centrum wiedzy

  • Wilson Clash 100 v2 - rakieta do tenisa dla nowoczesnego tenisisty
  • Babolat Pure Drive - uniwersalna rakieta tenisowa
  • Tecnifibre Tempo 298 Iga - rakieta do tenisa najlepszej polskiej tenisistki Igi Świątek
  • Head Boom MP - rakieta tenisowa, którą zabawisz się na korcie
  • Yonex EZone 98 - rakieta do tenisa ziemnego Nicka Kyrgiosa

Różnorodność rakiet tenisowych jest ogromna. Najwięksi producenci prześcigają się w tworzeniu kolejnych serii w oparciu o coraz to nowe materiały i technologie. Jak odnaleźć się w gąszczu rakiet do tenisa ziemnego? Przychodzimy Wam z pomocą, tworząc ten ranking rakiet, w którym prezentujemy kilka wybranych przez nas modeli. Są to propozycje, które naszym zdaniem, wyróżniają się tle innych pod wieloma względami. Za ich jakość odpowiadają najlepsi producenci, a o ich klasie świadczy jak wielu zawodników używa ich na co dzień. Ranking rakiet do tenisa ziemnego to zbiór, który może być drogowskazem dla każdego entuzjasty tenisa, który stanął właśnie przed wyborem swojej kolejnej ramy.

Miejsce 5. Yonex EZone 98

Nasz ranking rakiet tenisowych zamyka ta, która w naszych oczach jest odpowiednia do przetestowania przez średnio i zaawansowanych graczy. Jest bardzo cennym nabytkiem jeśli szukamy miksu mocy i odpowiedniego wybaczania błędów z bardziej tradycyjnymi czuciem i precyzją. Uważamy, że jest to model przede wszystkim dla graczy wykorzystujących nowoczesne schematy gry. Rakieta EZone 98 zapewnia dobrą kontrolę piłki jest również stabilna, zachowuje przy tym odpowiednią dozę mocy i precyzji. Do jej nielicznych wad możemy zaliczyć w zasadzie dwie - w rękach niektórych graczy nie jest zbyt przyjazna dla ręki, a ze względu na swoją specyfikację powinna być używana przez zawodników z dwuręcznym backhendem.

Yonex EZone 98

Miejsce 4. Head Boom MP

Pamiętamy, kiedy w nasze ręce trafiła nowa rakieta od Heada. Wtedy nie wiedzieliśmy co to za model, bo była ukryta pod warstwą czarnego lakieru, mogliśmy sprawdzić ją jedynie na korcie. Od razu stwierdziliśmy, że Head Boom to rakieta dla każdego. Pewnie czuli się z nią zarówno najbardziej zaawansowani gracze z naszej paczki, jak i Ci których część rakiet po prostu parzy. Z tym modelem jest jakby inaczej. Ma ten charakterystyczny kształt, który znacznie poprawia sweet spot, wybacza zdecydowanie więcej błędów, niż np. wspominany wcześniej EZone 98. Tu powierzchnia główki jest odrobinę większa. Może to banał, ale ta rakieta naprawdę dobrze łączy w sobie kontrolę, siłę i czucie. Jest świetnie zaprojektowana, pocieniona rama, nowoczesny design, szałowy kolor. Nic dziwnego, że trafia na tak wysokie miejsce w rankingu rakiet do tenisa ziemnego.

Head Boom MP

Miejsce 3. Tecnifibre Tempo 298 Iga

Na ogół mniej chętnie sięgamy po rakiety modyfikowane na życzenie graczy, ale wygląda na to, że będziemy musieli trochę skorygować nasze postanowienia. Tu zmniejszono wagę w celu poprawienia szybkości zamachu i rotacji. Udało się! Rakieta to ideał dla średnio zaawansowanych graczy, odrobinę lżejsza niż klasyczne modele zawodnicze, wciąż stabilna w uderzeniu. Rakieta Tecnifibre Tempo jest wypełniona pianką, dzięki czemu nie ma problemów ze sztywnością. Świetna dla osób z krótszym zamachem, które lubią wykonywać szybkie i zdecydowane uderzenia, często ze sporą rotacją. Wadą może być jedynie sztywność, ale prosimy nie sugerować się opisem, nie jest aż tak sztywna w rzeczywistości. Na plus przykuwająca oko kosmetyka. I oczywiście fakt, że gra nią najlepsza polska tenisistka w historii - Iga Świątek.

Tecnifibre Tempo 298 Iga

Miejsce 2. Babolat Pure Drive

Rakieta używa formy sprawdzonej we wcześniejszych modelach, pomimo braku zmian w kształcie, udało się poprawić czucie i zbliżyć nowego Pure Drive'a do optimum grywalności. Po przetestowaniu ta rakieta bardzo szybko trafia na shortlistę praktycznie każdego zawodnika. Jest zwrotna, lekka i zapewnia dużo mocy. W przypadku tego modelu Francuzi wykonali kawał dobrej roboty, również pod względem kosmetycznym. Rakieta jest bardzo estetyczna, w naszej opinii jedna z lepiej wyglądających na rynku. W rękach dowolnego gracza będzie bronią przed którą nie sposób obronić się na korcie. Nie bez powodu jest obecnie jedną z najpopularniejszych rakiet. Poleciłbym ją każdemu, nawet osobie która ma miałkie pojęcie o grze. Używając jej na pewno nie zrazi się do tenisa ziemnego. Zasłużone wysokie miejsce w rankingu rakiet do tenisa ziemnego.

Babolat Pure Drive

Miejsce 1. Wilson Clash 100 v2

Wilson Clash 100 - Play Fearless. Każdy kto oglądał reklamę tej serii rakiet od Wilsona na pewno dostaje gęsiej skórki na samą myśl o niej. Sama rakieta jest jeszcze bardziej ekscytująca niż ta produkcja. Wilson spędził lata na opracowaniu nowej wersji Clasha. Postawił sobie jasne zadanie, a mianowicie, że sztywne rakiety niekoniecznie są trudne z powodu nadmiernej mocy. Jak udało się dokonać cudu? Sposób wydaje się dość prosty, ale nie był wcześniej stosowany w produkcji rakiet do tenisa ziemnego. FORTYFIVE i Stablesmart to dwie technologie, które zapewniają rakiecie ogromną sztywność konstrukcji, ale również dają nowe punkty zgięcia. Dzięki zabiegowi ułożenia włókien pod różnymi kątami Clash otrzymał stabilność, zapewnioną przez niską elastyczność i wagę. Wszystkie zabiegi producenta sprowadzają się do jednego. Wilson Clash 100 v2 to rakieta wyjątkowa, unikatowa pod wieloma względami, ale jak okazuje się w praktyce szybko trafia w gust graczy, szczególnie tych z nowego pokolenia tenisa. Dla nas to zasłużone pierwsze miejsce w rankingu rakiet tenisowych. Pewnie, gdyby nie jej nietuzinkowy charakter to umielibyśmy ją na równi z Babolatem Drivem.

Wilson Clash 100 v2

Pozostałe wpisy