Naciągi tenisowe
Element zdecydowanie zbyt często pomijany przy doborze sprzętu. To naciąg odpowiada za pierwszy kontakt z piłką, jego właściwości mogą wspomóc naszą grę lub znacznie ją pogorszyć. Należy wybierać go pod kątem mocy, czucia, spinu, komfortu i wytrzymałości. W ofercie posiadamy szeroki wybór najwyższej jakości naciągów do rakiet tenisowych. Pomagamy w jego doborze, a korzystając z naszego serwisu masz pewność, że otrzymasz również profesjonalną usługę, wykonaną na topowym sprzęcie.
Jak poprawić grę?
Rodzaj oraz siła naciągu, który zastosujemy, może mieć znaczący wpływ na wydajność naszej gry. Odpowiedni naciąg tenisowy może ją nawet znacznie poprawić. Jak wybrać najlepszy naciąg? Warto przetestować różne i eksperymentować z doborem siły naciągu tak, aby jak najbardziej dostosować sprzęt do swojego unikalnego stylu gry. W naszej ofercie można znaleźć produkty takich firm jak Head, Yonex, Babolat, Luxilon czy Tecnifibre. Oferowane przez nas artykuły są wykonane z różnych materiałów i mają różną grubość.
Naciąg naturalny
Naturalny naciąg tenisowy charakteryzuje się niezwykłą elastycznością, dzięki czemu wpływa na poprawę siły uderzenia, zapewnia większą wygodę podczas gry, a także chroni rękę gracza przed wystąpieniem kontuzji. Jego kolejną zaletą jest to, że najdłużej utrzymuje pierwotnie ustaloną siłę naciągu, a dzięki temu pozwala dłużej grać tak samo, co wpływa na poprawę stabilności uderzenia. Natomiast wadą naturalnych naciągów tenisowych jest ich dość krótka żywotność. Naciągi naturalne dają również mniejszą kontrolę i rotację niż sztywniejsze struny - poliestrowe i co-poliestrowe. Ponadto naturalne naciągi są nieco droższe od innych, gdyż ich produkcja trwa długo i jest ręcznym procesem.
Naciąg monordzeniowy (poliestrowe, co-poliestrowe)
Naciągi monordzeniowe to dziś najchętniej kupowany rodzaj strun. Są produkowane z poliestru bądź jego mieszanki z innymi materiałami. Struny te cechują się trwałością i wyjątkową wytrzymałością, a przy tym jednocześnie są dość tanie. Naciągi poliestrowe są również bardzo sztywne i dzięki temu pozwalają na dużą kontrolę podczas gry. Jakie są ich wady? Niestety, naciągi tenisowe monordzeniowe szybko tracą naprężenie - nawet 20% po kilku godzinach od naciągnięcia, nawet wtedy, gdy rakieta nie jest używana. Poziom sztywności tych strun może również sprawiać pewne problemy, dlatego nie są zalecane młodym graczom, początkującym oraz osobom starszym, które mają problem z łokciem tenisisty.
Naciągi wielowłókniste i owijane
Naciągi tenisowe wielowłókniste i owijane to mniej kosztowna alternatywa dla naciągów naturalnych. Naciągi wielowłókniste i owijane są bardziej wytrzymałe, dłużej utrzymają naprężenie i są sztywniejsze niż struny naturalne, także pozwalają na lepszą dynamikę i wyższy komfort, ale jednocześnie w tych kwestiach są nieco gorsze od poliestrowych i co-poliestrowych. Należy jednak zauważyć, że naciągi tenisowe wielowłókniste i owijane nie pozwalają uzyskać tak dużej siły jak naturalne.
Naciąg hybrydowy
Naciąg tenisowy hybrydowy to trend ostatnich lat. Składa się z dwóch kawałków strun wykonanych z innych materiałów. Jedne z nich znajdują się pionowe, drugie zaś - poziomo. Takie zastosowanie strun niesie ze sobą ciekawy rezultat w postaci łączenia mocnych stron różnych naciągów np. duża kontrola podczas gry ze sporą wytrzymałością itd.