Mój koszyk

0

Łączna wartość

0.00zł

Odzież tenisowa - komfort i estetyka

17.09.2021 DoTenisa.pl Centrum wiedzy

Tenisa uprawiamy praktycznie cały rok. Latem, przy wysokich temperaturach potrzebujemy odpowiedniego odprowadzania wilgoci, zimą utrzymania właściwej ciepłoty ciała. Niezwykle ważne, aby ubrać się stosownie do warunków jakie panują na korcie. Liderzy w produkcji odzieży sportowej oferują szeroką gamę strojów, które pomogą nam maksymalizować komfort w czasie gry w tenisa ziemnego. Ze względu na zmienne warunki pogodowe warto zaopatrzeć się w odzież, którą można szybko ubrać lub zdjąć, w zależności od potrzeb. Ubrania terminczne, kurtki chroniące przed wiatrem, czapki to elementy stroju, które warto mieć w swojej torbie.

Marki w tenisie ziemnym

Produkcją strojów zajmują się przede wszystkim marki znane z kortów tenisowych, twórcy rakiet i akcesoriów, jak Head, Wilson, Tecnifibre, Yonex czy Babolat. Nie ustępują im najwięksi producenci odzieży sportowej jak Nike, Adidas, Under Armour czy ASICS. Te marki tworzą trendy, ubierając najlepszych zawodników na świecie trafiają do mediów, tam inspirują miliony widzów. Fani tenisa na całym świecie śledzą w czym grają najlepsi sportowcy, jakie kolory są popularne w danym sezonie. Zawodnicy z czołówki mogą liczyć na produkcję serii dedykowanych, w które nierzadko mają swój wkład, uczestnicząc w projektowaniu.

Estetyka i swoboda

Tenis jest sportem dynamicznym, gdzie ważne są czas reakcji, precyzja i swoboda ruchu. Jest to również uważany za taki, w którym liczy się to jak prezentujemy się na korcie. Odpowiedni wygląd sprawia, że jesteśmy pewniejsi siebie, co pozwala wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. Strój należy zatem dobrać nie tylko pod kątem warunków panujących na korcie, poziomu gry, ale również estetyki. Producenci zapewniają nam mnóstwo możliwości, przygotowują komplety nawiązujące do największych turniejów, serii rakiet i panujących trendów. Ogromny wybór pozwala nam znaleźć coś dla siebie.

Nowoczesne stroje sportowe

Ubiór tenisisty nie ogranicza się do zwykłych spodenek i koszulki, to różnorodne elementy składające się na komplet, który pozwala nam na odpowiednie prezentowanie się na korcie. Nie tylko pod względem sportowym. Rozwiązania przygotowane przez producentów mają wspierać zarówno profesjonalnych sportowców, jak również amatorów, którzy dbają o niuanse. Technologie, w które wyposażone są nowoczesne stroje to nie tylko przewiewny/"oddychający" materiał, to również kompresja, która pozwala na wsparcie partii mięśni, które pracują w czasie gry.

Dla kogo odzież tenisowa

Kobiety i mężczyźni, dziewczynki i chłopcy, wszyscy gracze tenisowi mogą z łatwością znaleźć stroje przeznaczone dla nich. Marki odzieżowe prześcigają się w tworzeniu nowych krojów i połączeń kolorystycznych sukienek i spódniczek dla Pań. Tworzą je z lekkich dzianin, które pomagają zapanować nad właściwym odprowadzaniu wigoci z organizmu. Panowie znajdą zarówno luźniejsze kroje, jak i typowo kompresyjną odzież, która ma za zadanie poprawić osiągi na korcie. Właściwe odprowadzanie potu letnim popołudniem, utrzymanie ciepłoty ciała w zimowe wieczory, to wszystko dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań i nowoczesnych materiałów.

Akcesoria tenisowe

Nie zapominajmy o dodatkach - ochronę głowy w słoneczne dni zapewnią czapki, daszki i bandamy. Pomoc w odprowadzeniu potu - frotki i opaski. Bawełniane i techniczne skarpetki mają różne właściwości, większość graczy ma swoje ulubione. Jedni noszą klasyczne, zakrywające część łydki (nazywane z resztą tenisowymi), inni bardziej nowoczesne ledwo zakrywające kostkę lub te nie wychodzące poza buta (no show). Ochrona stopy w bucie jest na korcie tenisowym bardzo ważna, to nie tylko zabezpieczenie przed odparzeniem czy przetarciem stopy, ale zapewnienie komfortu przez odpowiednie odprowadzanie wilgoci.

Oferta odzieżowa

W naszym sklepie znajdziesz wszystko czego potrzebujesz na trening czy wyjazd turniejowy. Od skarpet, poprzez bieliznę, spodenki, koszulki, bluzy po czapki. Dodatkowo zwróć uwagę na akcesoria mające poprawić komfort w czasie gry - odzież kompresyjna, opaski czy frotki. Szeroki wybór kolorystyczny, przeróżne kroje i rozmiary, żebyś mógł znaleźć produkt dla siebie.

Pozostałe wpisy